امروز : دوشنبه 29 مرداد 1397 - ساعت 03:49 ق.ظ
s s
s
 انتخابات سال 92 نماد پیچیدگی جامعه سیاسی ایران است انتخابات سال 92 نماد پیچیدگی جامعه سیاسی ایران است
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با تحلیل انتخابات 24 خرداد 92 گفت: این انتخابات نماد پیچیدگی‌های جامعه سیاسی ایران است.
گزارش اقدامات فدراسیون فوتبال در خردادماه 92/ از عمان تا برزیل گزارش اقدامات فدراسیون فوتبال در خردادماه 92/ از عمان تا برزیل
دبیرکل فدراسیون فوتبال گزارش عملکرد کمیته‌های مختلف این فدراسیون در خردادماه سال 1392 را به تفکیک کمیته‌ها اعلام کرد.
نصرالله سه‌شنبه سخنراني مي‌کند نصرالله سه‌شنبه سخنراني مي‌کند
سيد حسن نصرالله، دبيرکل حزب‌الله لبنان، ساعت 20:30 روز سه‌شنبه (به وقت محلي بيروت) با حضور در شبکه تلويزيوني الميادين، سخنراني ويژه‌اي ايراد مي‌کند.
جام جهاني بايد بر اساس شرايط آب و هوايي کشور ميزبان برگزار شود جام جهاني بايد بر اساس شرايط آب و هوايي کشور ميزبان برگزار شود
جیانی اینفانتینو دبیرکل یوفا اعلام کرد رقابت های جام جهانی 2022 قطر را به سبب نگرانیهایی درباره شرایط آب و هوایی می توان آخر سال برگزار کرد.
جستجو در سایت
 

پربیننده ترین های هفته

 

اجتماعی1392/3/12 - 20:09

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» آرش فراز در یک نشست خبری با بیان اینکه سازمان بین المللی کار باید استقلال تشکل های کارگری ایران را بپذیرد و آنها را تحت انحصار دولت نداند، اظهار داشت: این سازمان یک نهاد مستقل و زیرمجموعه سازمان ملل متحد است و باید از هرگونه نگاه تبعیض آمیز فاصله بگیرد.

دبیرکل مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور خواستار بهره مندی گروه‌های کارگری ایران از خدمات فنی سازمان بین المللی کار شد و گفت: خدمات سازمان جهانی کار شامل اعطای بورس تحصیلی و ارائه خدمات علمی و آموزشی در خارج و داخل کشور است و در صورتی که جمهوری اسلامی ایران بابت شرکت در اجلاس بین المللی کار حق عضویت پرداخت می کند باید از تمام مزایا و خدمات این سازمان نیز بهره مند شود.

وی همچنین به عدم توازن نمایندگان کارگری و کارفرمایی در نحوه تعیین سرپرست هیات اعزامی کارگران انتقاد کرد و گفت: اگر قرار است از هر مجموعه کارگری 2 یا 3 نفر اعزام شوند باید از تمام تشکل‌ها کارگری و کارفرمایی به همین نسبت اعزام شده و شرایط برابر برای همه گروه ها رعایت شود.

به گفته فراز، بی تردید هر تشکل کارگری می تواند سهمیه خاص خود را داشته باشد اما ترکیب عددی امسال هم نظیر سنوات گذشته رعایت نشده و تبعیض در ترکیب هیات اعزامی نمایندگان کارفرمایی و کارگری را شاهد هستیم.

دبیرکل مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با انتقاد به کارشکنی سفارت سوییس در صدور ویزای هیات اعزامی کشورمان به یکصد و دومین اجلاس سازمان جهانی کار،بیان داشت: بابت صدور ویزا و آداب پذیرش مسئولان سیاسی، همه کشورهای پذیرنده دولت ها امکانات و خدماتی را در نظر می گیرند که متاسفانه این موضوع در مورد هیات ایرانی و دولت ایران رعایت نشده و سوء تفاهم هایی را در جریان صدور ویزا و اعزام به ژنو ایجاد کرده است.

فراز افزود: اگر با سازمان بین المللی کار اختلاف نظرهایی وجود دارد نباید بخش های کارگری ایران در تحریم زیرمجموعه های این سازمان قرار گیرند.

وی از تنظیم شکواییه ای برای ارائه به دادگاه اداری سازمان بین المللی کار خبر داد و گفت: برای آنکه مطالبات به حق جامعه کارگری را در خصوص اعمال تحریم ها بر اقتصاد ایران به گوش مسئولان سازمان بین المللی کار برسانیم شکایتی را همراه با مدارک و مستندات به دادگاه اداری این سازمان ارائه خواهیم کرد.

این فعال کارگی تصریح کرد: این دادگاه مرجع رسیدگی به شکایات اعضا در خصوص عملکرد سوء بخشهای اداری سازمان بین المللی کار است که بر این اساس مراتب اعتراض و شکایت خود را نسبت به اعمال تبعیض علیه گروه های کارگری ایران و محروم کردن آنان از خدمات فنی، اعلام می‌کنیم.

 

اخبار برگزیده